Сад взимку підготовка саду до зими обрізка дерев


Сад взимку - роботи восени

Догляд за садом — робота кропітка, але чим більше встигнеш зробити восени, тим легше буде навесні. Причому важливо правильно виконати прості, на перший погляд, роботи з догляду за садом: обрізку гілок, побілку дерев та підготовку газону до холодного періоду.

Догляд за газоном
Якщо осінь тепла, косити траву на газоні можна регулярно. При цьому не варто зрізати її занадто коротко: після кожної стрижки потрібно давати їй відрости приблизно на 7 см у висоту.

Крім того, в осінній період дуже важливо робити аерацію і прибирати листя. Постійно забезпечуючи відвід води і доступ повітря до коріння, потрібно стежити, щоб вода не застоювалася і дерен НЕ запревал. Для цього потрібно проколювати дерен, а опале листя та траву постійно прибирати граблями, позбавляючись навіть від залишків трави.

На утворилися лисинах або нерівностях можна посіяти нову траву. Для цього попередньо потрібно розчистити необхідні ділянки, посіяти насіння, присипати грунтом і трохи ущільнити. Після цього ці ділянки потрібно полити — тоді трава проросте швидше.
В середині осені можна удобрити газон засобами, що не містять азот. В даному випадку нам потрібно зміцнити кореневу систему, а цей хімічний елемент сприяє росту трави.

Особливу увагу потрібно приділити утепленню штамба і підстави кореневої системи. Вважається, що штамби — найбільш вразлива частина рослини, що актуально, як для плодових дерев, так і багаторічних квітів на газоні.

Садовий вар (садові замазки) можна придбати в готовому вигляді в магазині або приготувати самостійно. Є близько десятка рецептів приготування садового вару, серед них такий: потрібно розтопити парафін (6 частин), додати стовчену каніфоль (3 частини) і довести суміш до кипіння. Потім додаємо в неї рослинно або мінеральне масло (2 частини) і кип'ятимо ще 10 хв.

Після того, як вар охолоне, треба його розім'яти і помістити в банку з кришкою.

Підготовка саду до зими - обрізка гілок восени
Обрізка гілок
Регулярна обрізка гілок на деревах впливає на оновлення крони і врожай плодових дерев. Зазвичай гілки обрізають навесні і восени.

Правила обрізки гілок дерев:

1. Зрізаючи гілки, потрібно залишати невеликий сучок, але якщо залишити його занадто довгим (близько 5-10 см), він може трухляветь. Причому хвороба обрізаної вітки може призвести до того, що сохнути почне і місце його примикання до ствола.

Якщо дерево доросле, з часом в цьому місці може утворитися дупло.

2. Не можна обрізати гілку за рівнем кори — інакше через велику зрізу рана дерева буде гоїтися дуже довго.

3. Необхідно робити зріз в тому місці, де гілка відходить від стовбура або інший, більш великої гілки. При цьому потрібно залишати відстань — близько 2-3 см.

4. У вологому середовищі зрізів охоче заселяються і розмножуються спори деревних грибків, тому зріз діаметром більше 1 см потрібно обробляти садовим варом, пластиліном або фарбою. Закритий зріз швидше гоїться і зберігає здоров'я дерева.

Побілка дерев восени

Побілка дерев
Прийнято білити стовбури дерев навесні — тоді сад оживає, виглядає доглянутим і красивим. Однак для здоров'я рослин краще білити дерева до похолодання в жовтні-листопаді. Така дезінфекція захистить дерева від шкідників, які зимують під корою, і від сонячних опіків ранньою весною.

А ароматичні речовини, що містяться в розчині для побілки, врятують дерева від гризунів.
Проводити побілку стовбурів дерев потрібно до настання морозів у суху погоду. Перед побілкою потрібно частково зняти зі стовбура стару відмерлу кору, мохи та лишайники за допомогою металевої щітки. Робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити дерево, а тріщини замазати садовим варом.
Засоби для побілки можна приготувати самостійно або купити в садівничих або будівельних магазинах.

Для приготування розчину самостійно потрібно 2,5 кг вапна і 0,5 л мідного купоросу розвести у відрі води, а потім додати 200 г столярного клею. Клей потрібен для того, щоб побілка трималася на деревах до весни і не змивалася дощем. Крім цих складових, в розчин можуть входити й інші добавки для добрива або боротьби з гризунами.

Похожие статьи :

Новости

Электромеханические замки от фирмы "Юни Форт"

Электромеханические замки от фирмы "Юни Форт"

Каждый человек периодически задумывается о защищенности своего дома или офиса. Стандартные дверные з[...]
Тепловые завесы, характеристика

Тепловые завесы, характеристика

Тепловые завесы - специальное приспособление, которое устанавливается над дверными проемами. Обратит[...]
Cистемы видеонаблюдения: 4 совета по установке

Cистемы видеонаблюдения: 4 совета по установке

На сегодняшний день установка видеокамеры является одним из самых популярных методов обеспечения[...]
Счетчики: