Найдешевші найвищі будівлі світу 818метровий хмарочос Burj Dubai в ОАЕ (фото)


Burj Dubai - найвищий хмарочос у світі

В Об'єднаних Арабських Еміратах в черговий раз архітектура підкорює нову висоту. Найвищі будівлі світу поповнилися новим об'єктом — хмарочос Burj Dubai (Дубайська вежа). Автори проекту заявили, що висота Burj Dubai складе 818 метрів, що робить його найвищою будівлею в світі.

За іншими даними, разом з телекомунікаційною вишкою, розташованої на даху будівлі, висота хмарочоса Burj Dubai складе близько 824 метрів. На сьогоднішній день ведуться внутрішні будівельно-оздоблювальні роботи. 

Найвищі будівлі світу: хмарочос Burj Dubai:

Burj Dubai - найвищий хмарочос у світі

Вежа Burj Dubai

Нагадаємо, що здача в експлуатацію Burj Dubai була запланована на вересень цього року, але потім відкриття будівлі відклали. Кажуть, що у вестибюлі вежі буде конструкція з двох басейнів, на дні яких будуть встановлені титанові стержні. До стрижням буде кріпитися 196 тарілок із сплаву бронзи і міді, покритих 18-каратний позолотою, кількість яких символізує кількість країн світу.

Тільки над макетами будівлі працювала ціла макетна майстерня у складі декількох десятків дизайнерів, декораторів, майстрів і проектантів. Кажуть, що макет вийшов максимально наближеним до природного вигляду будівель, яким ми можемо насолоджуватися сьогодні. У макетної майстерні зуміли повторити все аж до оригінальних матеріалів.

Вежа Burj Dubai

Burj Dubai - найвищий хмарочос у світі

Автор проекту найвищої будівлі світу — Американський архітектор Едріан Сміт, який брав участь у проектуванні хмарочоса Цзінь Мао в Китаї, висотою 420 м. Будівництво споруди обійшлося в приблизно $ 4,1 млрд.

Burj Dubai планують зробити самостійним містом у місті — там будуть газони, бульвари, парки, магазини, готелі, квартири, офіси. За проектом на нижніх 37 поверхах буде готель, 700 розкішних квартир розташуються на 45-100 поверхах. На 123-124 поверсі буде вестибюль і оглядовий майданчик.

А в самому верху споруджений штучну вежу, в якій буде встановлено телекомунікаційне обладнання.

Підніматися на вершину найвищої будівлі світу можна буде на одному з 65 двоповерхових підйомників (загальна вартість $ 36 млн). При цьому високошвидкісні ліфти, що розвивають швидкість до 18 м / с, не будуть проходити крізь всю будівлю — пасажирам доведеться робити пересадки. З першого поверху на останній буде підніматися тільки службовий ліфт.

Burj Dubai - найвищий хмарочос у світі

Вежа Burj Dubai

Вежа Burj Dubai

Вежа Burj Dubai

Вежа Burj Dubai

Особливості будівництва

Спеціально для Burj Dubai розробили спеціальний бетон, що витримує температуру до +50 ° C. Такий бетон заливають тільки вночі, додаючи в розчин лід. Будувати хмарочос почали в 2004 році зі швидкістю 1-2 поверхи в тиждень.

Пожежна система будівлі дозволяє евакуювати всіх людей за 32 хвилини.

Burj Dubai буде самостійно виробляти для себе електроенергію за допомогою 61-метрової турбіни, обертається вітром, і сонячних панелей загальною площею 15 тис. м ². від нагріву температури усередині будівлі фасади облицьовані відбивають скляними панелями, що зменшить навантаження на кондиціонування. Для кондиціонування застосовується конвекційна система, яка проводить повітря знизу нагору по всіх поверхах башти. Для охолодження буде використовуватися морська вода і підземні охолоджуючі модулі.

Середня температура в башті очікується +18 ° C.

Наша думка

З одного боку, Burj Dubai — це унікальний проект, в якому є все, що потрібно для життя. З іншого боку, у мешканців цього хмарочоса, які в ньому ж будуть працювати, відпочивати і ходити за покупками, не буде необхідності спускатися «на землю», гуляти по паркам, дихати свіжим повітрям. Мені здається, що така штучність «миру в світі» більше б придалася десь на Марсі або на Місяці. Вежі Burj Dubai явно не вистачає надміцності (від ударів, ядерних вибухів, землетрусів) і можливості літати по Галактиці. Тоді проблема освоєння космосу була б вирішена назавжди, а з такими високотехнологічними спорудами не потрібно було б шукати воду і кисень на інших планетах.

Люди жили б в них, як у ковчегах з фільму 2012.

Але поки не все людство мислить так масштабно, як дослідники космосу і вчені, а проект Burj Dubai — чудовий зразок нової архітектури 21 століття, який скоїв новий прорив в галузі архітектури, будівництва та технологій і просто найвища будівля світу.

Похожие статьи :

Новости

Выбираем саморезы для ремонта правильно

Выбираем саморезы для ремонта правильно

Использование в строительстве и ремонте различных видов крепежных элементов является насущной по[...]
Как выбрать плиты перекрытия для строительства дома

Как выбрать плиты перекрытия для строительства дома

В настоящее время существует немало методик и технологий, которыми пользуются строительные компа[...]
Электромеханические замки от фирмы "Юни Форт"

Электромеханические замки от фирмы "Юни Форт"

Каждый человек периодически задумывается о защищенности своего дома или офиса. Стандартные дверные з[...]
Счетчики: