Лісоматеріали в будівництві вагонка різновиди вагонки євровагонка


vagonka2 Лісоматеріали в будівництві: вагонка, різновиди вагонки, євровагонка

Лісоматеріали — це матеріали з повалених дерев та їх частин, які отримані шляхом розпилювання їх впоперек або вздовж. Деревним кантом називається стовбур дерева, коріння, вершина і сучки в якого відділені.

Найкращими з будівельних матеріалів є сосна, ялина, а також використовуються вільха, осика, липа, і інші породи.

Використовувані в будівництві лісоматеріали повинні бути сухими і не ураженими жуками-древоедов. Якщо деревина сира, в ній може з'явитися домовий гриб — небезпечний шкідник, якого потім важко вивести. Але при сушінні лісоматеріали, на жаль, всихають і можуть потріскатися.

vagonka3 Лісоматеріали в будівництві: вагонка, різновиди вагонки, євровагонка

Вартість дощок визначається від ступеня їх обробки — бувають обрізні і необрізні; виду — соснове дерево або листяне; сортності. Короткі дошки (наприклад, менше ніж 1,75 м) коштують дешевше. Приватний забудовник і не підозрює, яка кількість ГОСТ, ОСТ, ТУ регулюють якість лісоматеріалів.

Роздрібна ціна на лісоматеріали встановлюється для обсягу в щільній масі. Тому всі грошові розрахунки при отриманні та відвантаженні лісоматеріалів здійснюються в кубічних метрах. Для переведення кількості складеного кубометра в щільну масу використовуються спеціальні коефіцієнти.

Найбільш популярний продукт, що виготовляється з лісоматеріалів — вагонка. Це тонка обшивальна дошка, товщина якої зазвичай не перевищує 22 мм.

Класифікація вагонки

Класифікується вагонка по декількох типів параметрів: по сорту деревини, по породі дерева, по виду профілю і розміру панелей. Отже, по породі дерева буває вагонка, яка виготовлена з порід листяних дерев (липа, осика) і виготовлена їх хвойної породи дерев (сосна, кедр, ялина і т. д.). Остання з перерахованих не застосовується для оздоблення бань і саун.

vagonka-interyer Лісоматеріали в будівництві: вагонка, різновиди вагонки, євровагонка

По сорту деревини класифікація вагонки розділяється на чотири класи: Екстра (або 0), А, В і С. Вироби класу Екстра, за правилами, не містять серцевини та інших вад на лицьовій стороні виробу або його кромках. В інших виробах класу А, В і С допускаються різні пороки. А саме — некрізні тріщини, смоляні кишеньки, сучки.

Ціна на вагонку визначається безліччю параметрів — це порода і сорт деревини, товщина вихідної дошки, якість просушування матеріалу, обладнання, яке використовується в процесі виготовлення вагонки.

По виду профілю вагонка ділиться на звичайну і євровагонка.

Відрізняється євровагонка від звичайної вагонки якістю обробки деревини і різноманітністю профілю. Заготовки під вагонку здійснюється відповідно до вітчизняним ГОСТом, а євровагонка повинна відповідати вимогам євростандарту.

Сьогодні на ринку представлено два види євровагонки з різним профілем, а саме — стандарт, блокхауз.

Найбільшим попитом в даний час користується профіль стандарт. Але фахівці помічають, що все більш популярнішим стає і блокхауз, інша його назва обманка.

vagonka-v-interyere Лісоматеріали в будівництві: вагонка, різновиди вагонки, євровагонка

Треба відзначити, що останнім часом відзначається зростання попиту споживачів на натуральні матеріали для оздоблення приміщень, до яких і відносяться оздоблювальні панелі під назвою вагонка, оскільки це екологічно чистий і нешкідливий матеріал. За твердженням більшості опитаних виробників і операторів ринку, за останній час попит на дерев'яну вагонку збільшився приблизно на 50%.

Похожие статьи :

Новости

Выбираем саморезы для ремонта правильно

Выбираем саморезы для ремонта правильно

Использование в строительстве и ремонте различных видов крепежных элементов является насущной по[...]
Как выбрать плиты перекрытия для строительства дома

Как выбрать плиты перекрытия для строительства дома

В настоящее время существует немало методик и технологий, которыми пользуются строительные компа[...]
Электромеханические замки от фирмы "Юни Форт"

Электромеханические замки от фирмы "Юни Форт"

Каждый человек периодически задумывается о защищенности своего дома или офиса. Стандартные дверные з[...]
Счетчики: