Армування та арматура для залізобетону при будівництві будинку


Сьогодні якісні будівлі будуються за допомогою металевої арматури. Армування бетону (в основному сталевий) арматурою дозволяє перетворити його в залізобетон і зробити стіни і перекриття надійніше і довговічніше.

Армування та арматура для залізобетону

Арматура: сфера використання
З армованого сталевими прутами залізобетону роблять фундаментні блоки, плити перекриття, балки і палі. При будівництві цегельного будинку залізобетон застосовується для зведення цокольних поверхів і пристрою фундаментів, перекриттів, віконних та дверних перемичок. Металева арматура також незамінна в монолітно-каркасному будівництві.

Застава міцності
У проектній документації подана вся інформація, необхідна для покупки арматури — клас і сорт сталі, довжина, діаметр та опис форми прутів. Дані параметри визначає архітектор або конструктор на підставі розрахунків і будівельних норм. Це вкрай важливо для забезпечення міцності, безпеки та надійності будови. Тому ні забудовник, ні підрядник не повинні на власний розсуд, без погодження з проектантами, купувати які-небудь інші арматурні прути, крім зазначених у проекті.

У разі, якщо позначених у проектній документації стрижнів немає у продажу, після консультацій з архітектором можна підшукати найбільш відповідну арматуру.

Армування та арматура для залізобетону

Що армувати?
Майже кожен приватний будинок має, принаймні, кілька елементів з залізобетону. З нього робляться монолітні або збірні із спеціальних блоків фундаменти або цокольні рівні. Навіть якщо будинок буде побудований з цегли, пінобетону, природного каменю або дерева, фундамент, як найбільш схильний навантаженні елемент конструкції, в будь-якому випадку буде зроблений з надійного залізобетону. У надфундаментной частини також не обійтися без металевої арматури. З неї виготовляють міжповерхові перекриття, основні несучі балки, дверні або віконні прітолокі, стовпи або навіть цілі стіни.

Також із залізобетону роблять сходові марші та балконні плити.
Металева арматура використовується не тільки для несучих навантаження конструктивних елементів будівлі. Прутами або дротом зміцнюють цементну стяжку, яку виконують для вирівнювання підлоги. Така арматура робить стяжку особливо міцною.

Також сталевими стрижнями підсилюють бетонні поверхні, що піддаються великим навантаженням, наприклад, під'їзди, по яких проходить легковий або вантажний транспорт.

Армування та арматура для залізобетону

Більше — не означає краще
Попри те, що може підказувати наша інтуїція, кількість арматури не співвідноситься з якістю залізобетону пропорційно. Припустимо, ви вирішите використовувати більше прутів або віддасте перевагу більш товсті, ніж ті, які зміцнюють міжповерхове перекриття в сусідському будинку. Це потягне за собою додаткові витрати і складнощі, але не зробить ваш будинок краще і міцніше.

Способо армування і параметри арматури, зазначені в проекті, не можна змінювати або модифікувати без відома архітектора і конструктора. Перерозподіл навантажень може призвести до порушення стабільності конструкції будинку!

Що можна, а чого не можна при армуванні:

  • Якщо у нас виникають труднощі з покупкою металевої арматури, яка вказана в проектній документації, можна застосувати іншу арматуру, попередньо узгодивши її параметри з архітектором. Самодіяльність у цьому важливому питанні абсолютно не припустима. За своїм розсудом не потрібно купувати прути зі сталі іншого класу або гатунку, не можна замість ребристих використовувати гладкі.
  • Поверхня металу, який призначений для армування бетону, не повинна бути жирною, іржавої або забарвленої фарбою. Такі стрижні не забезпечать необхідну зв'язуючу здатність при бетонуванні.
  • Арматуру забороняється з'єднувати в місцях розтягування згинається залізобетонної конструкції. Тому, якщо ви хочете використовувати більш короткі прути, ніж передбачено в проекті, і з'єднати їх, наприклад, в накладку, обов'язково потрібно узгодити це зміна з архітектором.
  • Арматура повинна мати оболонку з бетону, яка захищає метал від вогню і корозії. Тому від поверхні конструкції метал відділяється шаром бетону, товщина якого становить як мінімум 2-2,5 см, але не менше, ніж діаметр прутів.
  • Відстані між арматурою в залізобетонному елементі не повинні бути дуже маленькими, інакше при бетонуванні будуть утворитися порожнечі, які називають раковинами.
  • Відстань між прутами повинно перевищувати їх діаметр. Воно не може бути менше 2 см. Також при розрахунках мінімального допустимого відстані між стрижнями потрібно до товщини найбільш великих зерен в бетонної суміші додати 5 мм.

Похожие статьи :

Новости

Выбираем саморезы для ремонта правильно

Выбираем саморезы для ремонта правильно

Использование в строительстве и ремонте различных видов крепежных элементов является насущной по[...]
Как выбрать плиты перекрытия для строительства дома

Как выбрать плиты перекрытия для строительства дома

В настоящее время существует немало методик и технологий, которыми пользуются строительные компа[...]
Электромеханические замки от фирмы "Юни Форт"

Электромеханические замки от фирмы "Юни Форт"

Каждый человек периодически задумывается о защищенности своего дома или офиса. Стандартные дверные з[...]
Счетчики: